The Life You Wanted 2024 Wymarzone życie.doc

(4540 KB) Pobierz

 

 

https://www.imdb.com/title/tt28019927/?ref_=ttfc_fc_tt

https://www.filmweb.pl/serial/Wymarzone+%C5%BCycie-2024-10051496

 

La vita che volevi 2024 Wymarzone życie 5 odc

 

              Po tranzycji i ułożeniu sobie życia Glorii wydaje się, że znalazła szczęście w Lecce – założyła tam niewielkie biuro podróży i zakochała się w Erneście. Jednak pewnego dnia jej życie wywraca się do góry nogami, gdy zjawia się Marina, jej przyjaciółka z czasów studiów w Neapolu, jeszcze przed rozpoczęciem drogi ku tranzycji. Marinie towarzyszą Andrea i Arianna, jej dzieci z dwóch różnych związków, a do tego jest w ciąży z trzecim, którego ojcem jest Pietro – namiętny młodzieniec o nieco zbyt wybuchowym charakterze. Gloria wolałaby nie odnawiać znajomości z Mariną, gdyż przypomina jej ona o dawnym życiu, o którym wolałaby zapomnieć. Jednak Marina skrywa wiele sekretów, a na dodatek wkrótce zjawia się też Sergio, ojciec Arianny – stanowczy mężczyzna, który natychmiast okazuje się nieufny wobec Glorii. Dla niej zaś nadszedł czas pogodzić się z "życiem, którego pragnęła", przeszłością i przyszłością, aby odkryć, że szczęście czasem przychodzi nieoczekiwany sposób, a jedyną siłą skłonną nadać życiu sens jest miłość.

===============================================================================

-The.Life.You.Wanted.S01E02.PL480p.NF.WEB-DL.DD5.1 .XviD.avi

-The.Life.You.Wanted.S01E03.PL.480p.NF.WEB-DL.DD5. 1.XviD.avi

-The.Life.You.Wanted.S01E04.PL.480p.NF.WEB-DL.DD5. 1.XviD.avi

-The.Life.You.Wanted.S01E05.PL.480p.NF.WEB-DL.DD5. 1.XviD.avi

http://chomikuj.pl/waldijo40/*e2*96*a0+FILMY+ZAGRANICZNE+SERIALE+*e2*96*a0+*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac*e2*96*ac/The+Life+You+Wanted+(2024)+PL/Sezon+1+Lektor+PL/480p+Avi

==============================================================================

Tranzycja płciowa (ang. gender transition) – proces zmiany sposobu wyrażania swojej płci lub cech płciowych tak, aby były one zgodne z wewnętrznym poczuciem własnej tożsamości płciowej – koncepcją na to, co to znaczy być mężczyzną lub kobietą[1], czy też osobą niebinarną lub genderqueer. W przypadku osób transpłciowych i transseksualnych proces ten często wiąże się z terapią korekty płci, która może obejmować hormonalną terapię zastępczą oraz operacje korekty płci. Tranzycja jest procesem, a nie pojedynczym wydarzeniem i może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Tranzycja jest czasami mylona z operacją korekty płci (ang. gender confirmation surgeries, GCS), ale jest to tylko jeden z możliwych elementów tranzycji. Wiele osób, które przechodzi tranzycje, nie decyduje się na GCS, lub nie mają na to środków. Podczas gdy GCS jest procedurą chirurgiczną, tranzycja jest bardziej holistyczna i zazwyczaj obejmuje zmiany fizyczne, psychologiczne, społeczne i emocjonalne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tranzycja_p%C5%82ciowa

==============================================================================

https://www.netflix.com/pl/title/81414646

S1.E1 ∙ Episode #1.1  e01 29.05.2024

Spokojne życie Glorii pęka niczym bańka mydlana, gdy Marina, kiedyś jej najbliższa przyjaciółka, powraca w ciąży i z dwójką dzieci. Wkrótce wychodzą na jaw jej zamiary.

 

S1.E2 ∙ Episode #1.2    e02 29.05.2024

Prawda rozwściecza Andreę i wywołuje u Sergio niepewność co do jego roli w rodzinie. Pietro z uporem szuka Mariny.

 

S1.E3 ∙ Episode #1.3   e03 29.05.2024

Marina prosi Glorię, by została u jej boku w ważnym momencie. Andrea lekkomyślnie naraża się na niebezpieczeństwo. Lekarze dokonują niepokojącego odkrycia.

 

S1.E4 ∙ Episode #1.4   e04 29.05.2024

Marina niepokoi rodzinę swoimi decyzjami zdrowotnymi. Gloria próbuje poprawić relację z Andreą, a obsesja Pietro przybiera dramatyczny obrót.

 

S1.E5 ∙ Episode #1.5  e05 29.05.2024

Wszyscy są zszokowani ostatnimi wydarzeniami, ale Gloria jest bardzo sceptyczna. Sergio wciąż ma co do niej wątpliwości, więc decyduje się na wielkie kłamstwo.

 

S1.E6 ∙ Episode #1.6   e06 29.05.2024

Gloria zabiera rodzinę w bezpieczne miejsce, które jednak wywołuje bolesne wspomnienia. Eva wykazuje się odwagą, ale Pietro pozostaje nieuchwytny.

 

 

https://style.corriere.it/spettacoli/tv/la-vita-che-volevi-netflix-serie-tv-trama-cast-recensione-intervista/

Nie tylko Emilia Perez w Cannes. Vittoria Schisano jest transpłciową aktorką, bohaterką tej szczerej historii, która, jak twierdzi, „w końcu opowiada nam AMAB z normalnością, bez uprzedzeń”. Fabuła, obsada, recenzja i wywiad. Di Mattia Pasquini 29 maggio 2024

La vita che volevi,                  Giuseppe Zeno                       Vittoria Schisano

              Akcja sarialu rozgrywa się (i jest kręcona) pomiędzy Salento, Lecce i Neapolem.

Fabuła serialu:

Gloria (Vittoria Schisano) to transpłciowa kobieta, która po wielu latach wydaje się, że w Lecce wreszcie odnalazła swój wymiar i szczęście. Tutaj otworzyła małą agencję turystyczną i odwiedza Ernesto, żonaty, ale w niej zakochany. Jednak pewnego dnia jego życie wywraca się do góry nogami wraz z przybyciem Mariny (Pina Turco), jego burzliwej i natrętnej przyjaciółki z czasów uniwersyteckich w Neapolu. Tak więc, zanim Gloria rozpoczęła swoją podróż przejściową. Marina przyjeżdża z dziećmi, Andreą i Arianną, z dwóch różnych związków. Marina jest w ciąży z trzecim dzieckiem, którego ojcem jest Pietro (Alessio Lapice), młody mężczyzna o namiętnym, a może nawet niebezpiecznym charakterze. Ale to nie dlatego Gloria niechętnie nawiązuje ponowny kontakt z Mariną. Rzecz w tym, że przypomina jej część życia, o której chciałaby zapomnieć. I skrywa tajemnice, które dotyczą ich obojga i Andrei. Gloria będzie musiała poradzić sobie z „takim życiem, jakiego pragnęła”. Aby „pomóc” tej dziwnej „rodzinie” przychodzi Pietro (Giuseppe Zeno), ojciec Arianny

Recenzja:

Szczęście przychodzi w nieoczekiwanych formach. Takie jest jasne przesłanie serialu Ivana Cotroneo, którego od zawsze interesowało opowiadanie, jak twierdzi, o „niedostatecznie reprezentowanych kategoriach”. W tym przypadku kobieta urodziła się w ciele mężczyzny. Robi to też, jak twierdzi, aby wypełnić lukę w naszym krajobrazie produkcyjnym, która jest wciąż zbyt „stara”. Pokazanie, jak codzienne życie kobiety transpłciowej jest identyczne z życiem wszystkich, jest niewątpliwie główną zasługą „Życia, którego chciałeś”. Cotroneo oraz zespół techniczny i artystyczny pracowali przez dwa lata, a ich pasja była widoczna w każdej scenie. W pierwszych trzech odcinkach, które widzieliśmy w zapowiedzi, od razu dało się to zauważyć, ale czuło się też, że w grze aktorskiej brakuje tej prawdy wiarygodność, która przebija się przez scenariusz Pozostaje godna pochwały inscenizacja Vittorii i szczerość autora/reżysera, który chce nam opowiedzieć o „kobiecie transpłciowej dalekiej od stereotypów. Prawdziwej, z krwi i kości”

 

                                                 Vittoria                                 Ivan Cotroneo

Bez cenzury: Sam Cotroneo mówi: „Musimy zrozumieć, że tożsamość płciowa danej osoby jest niezależna od rodzaju obranej ścieżki przejścia. To musi być wolny wybór, nikt nie ma prawa podejmować działań. Włochy i 8 innych krajów nie podpisały traktatu UE dotyczącego praw osób LGBTQ+. Lubimy Węgry, do których coraz bardziej niebezpiecznie się zbliżamy... To historia kobiety niebędącej cispłciową. Dlaczego takie historie nie są opowiadane? Ważne jest, aby zacząć to robić. Każdy, kto twierdzi, że mówi prawdę, tworząc 250 odcinków serialu, w którym nigdy nie pojawia się żadna postać LGBTQAI+, cenzuruje”.

 

Pytania do Vittorii Schisano:

Ivan Cotroneo i Monica Rametta mówią, że są zakochani w Glorii: w niej?

To prawdziwa postać, która także postawiła mnie twarzą w twarz z prawdami, których się nie spodziewałam. To bardzo silna, zdecydowana kobieta. Chowa się za zbroją, jaką jest jego wygląd, praca, pozycja społeczna. I że okazuje się, że jest matką. Nie jest przygotowana do tego stopnia, że odrzuca syna, który pochodzi z przeszłości, o której chce zapomnieć, ale potem się w nim zakochuje. Jakże zakochuje się w słabościach, lękach, niedoskonałościach, z którymi ten syn zmusza ją do konfrontacji. Bo – tak jak mnie też się to przytrafiło – rozumie, że prawdziwe piękno i prawda tkwią w niedoskonałościach. Lub w czymś, co wydaje się być niedoskonałością. I to czyni Twoje życie cudownie wyjątkowym.

Ryzykuj, że nie będziesz lubiana

Czy znalazłaś wiele punktów wspólnych z Glorią?

Jesteśmy bardzo różni. Mam bardziej romantyczną wizję życia, może nawet bardziej naiwną. Ale dzięki tej serii czuję się odmieniona, bardziej dorosła, bardziej skupiona. W końcu mogę zaryzykować, że nie będę lubiana, pozwalając sobie na luksus bycia prawdziwym. Po zakończeniu zdjęć zostałem w Apulii przez kolejny miesiąc, ponieważ uwielbiałem mieć Glorię przy sobie, dzięki temu czułem się bezpiecznie i wypełniłem niektóre swoje luki. Tak się złożyło, że Iwan zawołał do mnie żartobliwie: „Wracaj! Nie jesteś Glorią, jesteś Vittorią!”. I tak jak on, mój partner, który powiedział mi: „proszę, wróć do Vittorii, bo nie mogę już tego znieść!”. W końcu kupiłam nawet dom w Salento.

 

Pina Turco

Krótko mówiąc, doświadczenie, które będzie trwałe?

Zestaw nas wszystkich połączył. Mam nadzieję, że ten serial pojawi się tam, gdzie pewien rodzaj polityki i kultury wciąż chce tworzyć dystanse. Prawa należą się każdemu, a jeśli nie należą do wszystkich, są przywilejami. Jako kobieta AMAB jestem szczęśliwa, ponieważ w końcu widzimy kobietę „T” nie oczami uprzedzeń, ale taką, jaką wszyscy powinniśmy być postrzegani. Nie dla naszej tożsamości, nie dla naszych osobistych wyborów, ale dla działań, które każdy z nas podejmuje każdego dnia.

Nie chcę jeść przy stole, do którego nie jestem zaproszona.

              W niejednej scenie odkrywamy wierzącą Glorię...

Takie jest moje wykształcenie. W mojej pierwszej książce La Vittoria jest rozdział, którego nikt nie poświęcił specjalnie mojemu księdzu. Moja mama, ofiara uprzedzeń, udawała, że ​​nie rozumie, bo bała się, co powie sąsiadka. To on jej powiedział: „Cristino, czy zapomniałaś, czyją córką jest twoja córka?”. Światły ksiądz, jakiego zawsze chciałbym spotkać, nawet jeśli to się nie stanie. Wierzę, ale nie chodzę już do spowiedzi i nie przystępuję już do komunii, bo pewien typ kościoła nie uważa mnie za godną siebie. A nie chcę jeść przy stole, do którego nie jestem zaproszony. Nie powinnam bać się swojej wiary, nie powinnam czuć się winna tego, kim jestem. Kiedy byłam mała, ksiądz i rodzice powiedzieli mi, że Bóg kocha wszystkich i każdemu przebacza. Jeśli więc żyję w prawdzie, jeśli daję miłość tym, których spotykam, jeśli daję moją prawdę tym, których spotykam, dlaczego się wstydzę? Wniosłem to uczucie do mojej postac

 

 

Gloria wyjawia, co dla niej znaczył proces przejścia. Kino zazwyczaj przedstawia to jako cel lub jako coś, co się wydarzyło: dlaczego zdecydowałeś się nam o tym powiedzieć?

To było ważne. Sama to robiłam w swoich książkach i robię to w wywiadach. Ludzie, począwszy od mojej matki, która jest krawcową w Pomigliano d'Arco, po moją babcię z Kalabrii, mają taki obraz transseksualnej kobiety, która w życiu wydaje się po prostu transpłciowa. W rzeczywistości kobieta „T” to kobieta, która chodzi na zakupy, gotuje, ma chłopaka, ma dzieci i prowadzi życie jak wszyscy inni. Opowiadanie takich historii naprawdę wiele wyjaśnia. Ponieważ, powtarzam, to nie tożsamość płciowa definiuje człowieka, ale to, co robi na co dzień.

===============================================================================

https://www.wired.it/article/la-vita-che-volevi-serie-netflix-trailer-trama-cast/

 

La vita che volevi, la serie di Ivan Cotroneo su Netflix racconta di legami, ricordi e rimpianti

Bohaterką jest Vittoria Schisano, kobieta zawieszona pomiędzy przeszłością a przyszłością.

Życie, którego chciałeś, nowy miniserial stworzony i wyreżyserowany przez Ivana Cotroneo. Cotroneo, już scenarzysta takich filmów jak Loose Cannons, a także reżyser takich tytułów jak Kryptonite in the Bag i A Kiss, podpisał kontrakt na sześć odcinków, w których występuje aktorka Vittoria Schisano w roli Glorii, transpłciowej kobiety, która jest przekonana, że ma znalazła szczęście w Lecce, gdzie założyła małą agencję turystyczną i znalazła miłość w Ernesto. Jednak pewnego dnia jego życie wywraca się do góry nogami wraz z przybyciem Mariny, jego przyjaciółki z czasów uniwersyteckich w Neapolu, zanim Gloria rozpoczęła swoją podróż przejściową. Gloria wolałaby nie nawiązywać ponownego kontaktu z Mariną, przypomina jej część swojego życia, o której chciałaby zapomnieć.

 

              Problem w tym, że Marina zabiera ze sobą Andreę i Ariannę, dzieci z dwóch różnych związków, a jest w ciąży z trzecim, którego ojcem jest Pietro, młody mężczyzna, który nagle stał się niebezpieczny. Na scenę powróci także Sergio, ojciec Arianny, człowiek jednoczęściowy, który od razu był bardzo nieufny wobec Glorii. Ale ona sama będzie w końcu musiała uporać się z „takim życiem, jakiego chciała”, swoją przeszłością i przyszłością, a także objawieniem, które zmieni postrzeganie siebie i swojej rodziny. W obsadzie, obok Schisano, znaleźli się Giuseppe Zeno (Sergio), Pina Turco (Marina), Alessio Lapice (Pietro) i Nicola Bello (Andrea), a także Bianca Nappi, Francesco Pellegrino i Bellarch.

              „Chcieliśmy opowiedzieć historię kobiety AMAB (Assigned Male At Birth), kobiety transpłciowej dalekiej od stereotypów, prawdziwej, z krwi i kości, postaci pełnej niuansów, ale i sprzeczności” – oznajmiła Monica Rametta, pisząca z Seria Cotroneo. „Gloria nas prowadziła, a my podążaliśmy za nią. Wyobrażaliśmy ją sobie, jak swobodnie spaceruje ulicami Lecce, gdzie obecnie mieszka i pracuje, jako dojrzała i spełniona kobieta”. Sam Cotroneo stwierdza, że „Życie, którego pragnęłeś, to także serial, którego wszyscy pragnęliśmy”, dziękując całej grupie autorów i producentów, dzięki którym powstał ten produkt, który jest z pewnością innowacyjny w świecie seriali, ale także w ogóle w telewizji we Włoszech. Sześć odcinków, nakręconych pomiędzy Lecce, Salento i Neapolem, jest próbą opowiedzenia historii o więziach, wspomnieniach i żalach, w której obecny jest wątek tożsamości transpłciowej, ale nie jest to jedyny i główny powód, dla którego Gloria, wieloaspektowa i zdeterminowany, jest bohaterem do odkrycia.

===============================================================================

https://www.iodonna.it/spettacoli/tv/2024/05/29/la-vita-che-volevi-netflix-serie-trama-recensione-chi-e-vittoria-schisano-transgender/ Spettacolo e Cultura “La vita che volevi”: su Netflix la…

La vita che volevi”: su Netflix la storia di Gloria, donna transgender tra mille guai (e un filo di noia)

La nuova miniserie italiana con protagonista Vittoria Schisano è un po' un'occasione mancata.

di Silvia Levanti

              Ivan Cotroneo, ceniony scenarzysta telewizyjny i kinowy, dusza udanych seriali i filmów, takich jak Crazy for Love i Loose Cannons, wraz z napisanym wspólnie z Moniką Ramettą „Życie, jakiego chciałeś” przynosi niezwykły portret transpłciowej kobiety Glorii, do serwisu Netflix wielki temperament, którego życia pragnął – prostego i wspaniałego – zostaje całkowicie zniekształcone przez duchy przeszłości. Założenia i oczekiwania znakomite, jednak biorąc pod uwagę dwa pierwsze odcinki, miniserial nie przekonuje.

Fabuła:

Salento, obecnie. Gloria Priori (Vittoria Schisano) od lat mieszka w okolicach Lecce, jest historykiem sztuki i prowadzi znaną agencję turystyczną z pomocą Evy (Bellarch). Ma wielu przyjaciół, miłość, dwóch siostrzeńców, siostrę i kochające ciotki, piękny dom i pełne życie. Marina (Pina Turco), jej najlepsza przyjaciółka ze studiów, z którą dzieliła studia i mieszkanie, wkracza w jej spokojną codzienność. Nie widzieli się od co najmniej 15 lat, ponieważ Marina zniknęła na kilka dni przed wyjazdem Glorii do Barcelony, aby dokończyć swoją przemianę. Marina jest w zaawansowanej ciąży i nie jest sama: jest z nią dwójka jej dzieci, mała Arianna i nastolatka Andrea (Nicola Bello). Kobieta pokonuje przewidywalny opór przyjaciółki i przekonuje ją, aby ugościła ich na kilka dni. Wkrótce Gloria odkrywa, że jest to ojciec Andrei, poczęty, gdy był jeszcze mężczyzną, Alessandro Priori (w tej roli Francesco Pellegrino). Jakby tego było mało, pojawiają się także Sergio (Giuseppe Zeno), sędzia pokoju i ojciec Arianny, oraz brutalny Pietro (Alessio Lapice), przyszły ojciec nienarodzonego dziecka. Trzej mężczyźni, troje dzieci: życie Mariny to nieprzewidywalny chaos, który rujnuje życie wszystkich. Gloria przeżywa głęboki konflikt pomiędzy zaakceptowaniem tego nieoczekiwanego ojcostwa a pozostawieniem wszystkiego za sobą. Po raz kolejny jej przeszłość wróciła, aby ją przetestować.

Recenzja:

Życie, którego chciałeś Nigdy wcześniej w kinie nie eksponowano historii i postaci transpłciowych, przedstawianych z wielką inspiracją i bez efektu karykatury. Życie, którego pragnęłaś, również wybiera tę chwalebną ścieżkę narracyjną, skupiającą się nie tyle na konsekwencjach przejścia, ile na portrecie postaci, wszechstronnej figurze kobiety, na którą składa się teraźniejszość i wybory, a nie tylko płeć nadrukowany na dowodzie osobistym.

              Jednak wyniki są mieszane, czasami niezadowolone. Daleko nam do liryzmu Żony żołnierza (1992) czy obozowych rezultatów Priscilli, królowej pustyni (1994). W Życiu, jakiego chciałeś brakuje całej subiektywnej złożoności eleganckiego, nagrodzonego Oscarem dramatu Fantastycznej kobiety (Sebastian Lelio, 2017) czy dobitnego i przepełnionego wyrazem Emilii Perez, nagrodzonego niedawno w Cannes filmu Jaques’a Audiarda.               Opowieść, mimo że w ponadtradycyjnej panoramie seriali telewizyjnych zawiera elementy niezwykłe, nie jest w stanie uwolnić się od klasycznej struktury kanałów generalistycznych, wydających się przestarzałych i mocno zestarzałych od pierwszych sekwencji

Kim jest Vittoria Schisano, Gloria w „Życiu, którego chciałeś”.

              Urodzona w 1977 roku aktorka jest dobrze znaną twarzą włoskiej telewizji. Z pochodzenia neapolitańskiego, po studiach aktorskich i pierwszych krokach w teatrze, w 2005 roku dał się poznać szerokiej publiczności swoją męską tożsamością, Giuseppe Schisano w powieści Rai Mio Figlio. Rozpoczęła swoją podróż przemian w 2011 roku, a następnie zadebiutowała jako Vittoria Schisano w komedii Tutto tutto, niente niente (Giulio Manfredonia) u boku Antonio Albanese. W tym samym okresie narodziła się w nim wielka pasja pisarska, do tego stopnia, że wziął urlop naukowy, aby napisać i opublikować Zwycięstwo, którego nikt nie zna, swoje pierwsze dzieło o charakterze autobiograficznym. Jego kariera trwa nadal w teatrze, jako stały gość w programach telewizyjnych, takich jak talk show Matrix Chiambretti w La7, Taniec z gwiazdami Milly Carlucci oraz regularnie występując w Un posto al sole, długo emitowanej telenoweli Rai 3. W 2023 roku publikuje nową powieść Jesteśmy gwiazdami, które świecą, we współpracy ze swoim przyjacielem i znanym agentem prasowym Alessio Piccirillo.

              Wielokrotnie powtarzała, że transpłciowa rola Glorii jest tą, na którą czekała całe życie, bo odległa od filmowych stereotypów prostytutek czy postaci z marginesu społeczeństwa. Ten sam proces dzieli ze swoją postacią w Hiszpanii, gdzie zakończył zmianę płci i sekwencję obecną w pierwszym odcinku serialu. Prawdopodobnie najbardziej bolesny do ponownego przeżycia, ten, w którym bohater bezradnie cierpi z powodu molestowania i niechcianej uwagi ze strony stróża prawa.

Jej pragnieniem jest poślubienie Donato, fotografa i właściciela baru, z którym jest zaręczona od ośmiu lat.

Słaba fabuła

W serialu odnajdujemy – niechcący lub nieświadomie – szkicowe klimaty Almodovara (Wszystko o mojej matce) oraz fragmenty narracji widoczne w Transamerica (2005), ale pozbawione jakiegokolwiek ładunku wywrotowego. Barwna witalność hiszpańskiego reżysera i dramatyczne cechy poruszającego amerykańskiego kina drogi pojawiają się jedynie jako zwykłe środki, a nie żywe inspiracje. Fabuła kuleje, paradoksalnie bardziej nastawiona na zadowolenie dużej części widza, niż na pogoń za właściwymi pragnieniami oryginalności. Nawet piękno, ciepłe światło Salento, które spowi...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin