kwas hialuronowy.odt

(25 KB) Pobierz

potrójny kwas hialuronowy.

Łączy on w jednym preparacie trzy kwasy o różnych cząsteczkach:

• 1% wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy – 0,85-0,95 MDa
• 0,5% małocząsteczkowy hialuronian sodu – 50-60 kDa
• 0,5% ultra niskocząsteczkowy roślinny kwas hialuronowy – 3,6 kDa (3600 Daltonów)

 

 

 

Potrójny kwas hialuronowy 3% 

Potrójny kwas hialuronowy 3% jest gęstszą i bardziej skoncentrowaną wersją potrójnego kwasu hialuronowego 1,5%, co przekłada się też na lepszą wydajność tego produktu. Najlepiej sprawdzi się jako baza serum nawilżających, dodatek do maseczek z glinki lub jako kluczowy składnik kremów dla każdego rodzaju skóry.

 

 

 

 

Prowitamina B5 - D-pantenol 75%

 

 

 

 

Jak używać kwas hialuronowy?

 

Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej skutecznych i uniwersalnych kosmetyków. Służy praktycznie każdemu typowi cery, a ponadto jest bardzo pomocny w pielęgnacji skóry w każdym wieku.

Ilość kwasu hialuronowego naturalnie obecnego w skórze z wiekiem maleje, a my odczuwamy ten spadek obserwując między innymi utratę jędrności i zwięzłości. Tak więc na dłuższą metę największe korzyści z używania tego kosmetyku będą odczuwały cery starsze – bo aplikacja uzupełni jego niedobory. Niemniej dla cer młodych jest również bardzo polecany, bo niewystarczające nawodnienie skóry to właściwie powszechny problem dotykający cery młode na równi z tymi dojrzalszymi.

Ale głębokie nawilżenie to tylko jedna z korzyści, jakie odnosimy z używania kwasu. Pozostałe są niemniej istotne. Pełni on również rolę promotora przenikania składników do wnętrza skóry. W praktyce kwas hialuronowy wzmocni działanie nawilżające, wygładzające i kondycjonujące każdej stosowanej na skórę substancji – a więc kremu, olejku czy serum olejowego.

 

Na którym etapie pielęgnacji włączyć kwas hialuronowy?

 Kwas hialuronowy jest kosmetykiem, który włączamy do swojej pielęgnacji nie rezygnując z niczego, co dotychczas używamy. To jego wielka przewaga nad innymi kosmetykami, które zazwyczaj wypychają z naszej kosmetyczki produkty, które lubimy i do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Można go stosować na suchą , oczyszczoną wcześniej skórę. Jeszcze lepsze efekty przynosi aplikowanie go na skórę bezpośrednio po spryskaniu jej tonikiem czy hydrolatem. Nałożenie kwasu na jeszcze wilgotną cerę daje łatwość rozprowadzenia i wchłonięcia.

Nasze kroki pielęgnacji wyglądałyby wtedy następująco:

       oczyszczenie twarzy/ demakijaż

       tonizacja (wacikiem bądź spryskanie atomizerem)

       kwas hialuronowy (bądź lekkie serum na bazie kwasu hialuronowego)

       krem/olejek/skwalan/serum olejowe

Kwas hialuronowy jest humekantem – zatrzymuje wodę w skórze. Jest substancją wodno-żelową i jak każdą substancję tego typu musimy go czymś “przykryć”. Intensyfikujemy w ten sposób jego działanie tam, gdzie powinien działać czyli wewnątrz skóry. Z zasady nigdy nie zostawiamy kwasu hialuronowego samodzielnie. Zaraz po jego wchłonięciu aplikujemy krem, bądź olejek czy serum olejowe – generalnie jakiś kosmetyk, który zawiera fazę olejową.

Mieszać z innym kosmetykiem czy stosować osobno?

 Są takie cery, przy  których aplikacja etapami – czyli na początku kwas hialuronowy, a potem kolejny kosmetyk powoduje delikatne rolowanie się na niektórych partiach skóry. W takim przypadku warto wypróbować sposób z aplikacją od razu zmieszanego kwasu hialuronowego z kolejnym kosmetykiem. W zagłębieniu dłoni mieszamy porcję kremu czy olejku z 1-2 kroplami kwasu i po zmieszaniu aplikujemy na skórę.

Każda cera jest inna i ma inne preferencje. Dlatego polecamy metodą prób wypracować najlepszą dla siebie metodę aplikacji.

Dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od wybranego sposobu nakładania działanie kosmetyku na skórę będzie tak samo skuteczne.

Nawilżenie skóry – ważny aspekt pielęgnacji

Warto potraktować nawilżenie wręcz jako na osobny, ważny etap pielęgnacji. Prawidłowe nawilżenie warunkuje sprawne funkcjonowanie skóry, lepsze wchłanianie kosmetyków oraz jest skuteczną profilaktyką przeciwstarzeniową. Zbyt niski poziom nawodnienia skóry jest niestety powszechny. Zmaga się z nim większość kobiet w każdym wieku. Kwas hialuronowy jest odpowiedzią na ten kluczowy problem.

Jego unikalne i skuteczne działanie powoduje, że oprócz zastosowań samodzielnych staje się on też bazą dla bardziej zaawansowanych aktywnych kosmetyków. Wykorzystują one jego zdolność do promocji przenikania substancji czynnych w głąb skóry. Dlatego kwas hialuronowy jest obecny w składzie Lekkiego serum normalizującego Perfect Day oraz Eliksiru rewitalizującego Mango Energy.

Gdzie aplikować kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy doskonale pielęgnuje całą twarz. Można go bezpiecznie aplikować w okolicę oczu (tu mówimy o kwasie hialuronowym BIOUP – bo bezpieczna aplikacja w tej najwrażliwszej strefie zależy od użytego układu konserwującego).

Bardzo dobrze kondycjonuję skórę szyi i dekoltu – szczególnie po okresie zimowym.

Może być również zastosowany w formie dodatku do maseczek na włosy, wcierek i serum do włosów. Samodzielnie możemy niewielką ilość kwasu wcierać w wilgotną skórę głowy po umyciu włosów. Dodanie kwasu do gotowej maski  poprawi jej właściwości nawilżające, stymulujące wzrost włosów oraz wyglądające. Regularne stosowane takiej mieszanki sprawia, że włosy są elastyczniejsze, gładsze i przyjemniejsze w dotyku.

Kwas hialuronowy przyspiesza procesy regeneracji skóry – dobrze więc sprawdzi się jako środek wspomagający zabliźnianie.

W mieszankach też można go stosować do pielęgnacji dłoni i paznokci.

Sprawdza się jako składnik wszelkiego rodzaju maseczek DIY robionych w domu.

 

 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin