przepisy na halluksy.odt

(31 KB) Pobierz

sprawdzone przepisy na halluksy .

Pierwszy sposób wypróbowałam na sobie,smarowałam nalewką z żywokostu 2-3 razy dziennie,a wieczorem okład na 1 godzinę:nasączyć gazik nalewką żywokostową,przyłożyć na chore miejsce, nałożyć folię,okręcić bandażem. Bardzo ważne by okłady i smarowanie żywokostem stosować naokoło palca i całego stawu/pod spodem też.

Nalewka:1 op. korzenia żywokostu,1/2 l wódki 40%-macerować 10 dni. Macerat należy mieszać chociaż raz dziennie.

Już dwa lata minęło od zastosowania kuracji i ból nie powrócił ani razu. Nabrzmienia i stan zapalny cofnęły się całkowicie. Tą nalewkę stosujemy na wszystkie problemy kostno-stawowe. Pomogła mi także na ostrogi.

Drugi sposób zastosowałam u męża. Ponieważ nie miałam aktualnie nalewki żywokostowej,a mąż bardzo cierpiał na halluksy od kilku dni,postanowiłam spróbować z amoniakiem i jodyną. Przyznam się szczerze,że nie bardzo w to wierzyłam,ale i tak trzeba było czekać 10 dni na nalewkę żywokostową,więc spróbowałam. Po pierwszym okładzie już była zauważalna poprawa,lekko zelżał ból. Z każdym dniem było trochę lepiej. Po dwóch tygodniach ból ustąpił,znikło nabrzmienie i stan zapalny. Nie wiem tylko czy nie będzie nawrotu. Czas pokaże. Kuracja:wymieszać w równych proporcjach jodynę z amoniakiem,przechowywać w szczelnym pojemniczku. Wieczorem robić okład:obłożyć halluks naokoło,przykryć to gazą lub bandażem,na to folia. Po ok 20 min. folię zdjąć,a resztę opatrunku można trzymać całą noc,a gdy nam przeszkadza to chociaż godzinę. Kurację stosować 2 tygodnie,potem tydzień przerwy i od nowa,aż do skutku,jeżeli zachodzi taka potrzeba.  Mogę z całą odpowiedzialnością polecić obydwie metody,bo nam pomogły rewelacyjnie.


Spowoduje to rozpuszczenie guzka w stopie i wyprostowanie wystającej kości.

Należy wziąć 15 laurowych liści świeżych lub suszonych. Najlepsze będą świeże. Przy pomocy młynka zmiel liście uprzednio rwąc je na mniejsze kawałki. Zmielone na pył liście wsyp koniecznie do szklanego słoika i dodaj 100 ml naturalnie tłoczonej oliwy z oliwek. Oba składniki bardzo dokładnie wymieszaj, aby połączyły się. Słoik szczelnie zamknij przy pomocy pokrywki.

W garnku umieść ręcznik lub gazę lub naturalną ściereczkę lnianą. Przegotowaną gorącą wodę wlej do połowy objętości garnka. Następnie umieść w nim uprzednio przygotowany słoik.

Gotuj na małym ogniu. Olej z laurowym liściem pod wpływem gotowania w wysokiej temperaturze osiągnie swoje właściwości.

Garnek odstaw w bezpieczny sposób do wystudzenia pamiętając, aby nie wyciągać go z garnka aż do całkowitego wystudzenia.

Weź czysty, zdezynfekowany słoik. Na sitku ułóż 4 /5 warstwy gazy lub ściereczką lnianą i oddziel olej od liści.

Do oleju dodaj 2 stołowe łyżki soli morskiej. Mieszaj do momentu aż sól całkowicie rozpuści się w oleju. Po dokładnym rozpuszczeniu soli dodaj 1 łyżkę stołową jodu naturalnego najlepiej pochodzącego z apteki. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj.

Olej można stosować jako doskonały środek przy deformacji kości (kolan, stawów, łokci). Olejek nakładaj na zdeformowane kości. Produkt jest bardzo skuteczny zwłaszcza w deformacjach palców rąk i nóg. Między innymi to właśnie jod korzystnie wpływa na zmiany kostne. Doskonale również poprawia szorstkość skóry pięt.

Dla skuteczności działania należy nakładać codziennie wieczorem wykonując przy pomocy palców dokładny masaż nie tylko samego miejsca, ale też w okolicach chorych miejsc dokładnie wmasowując płyn w bolące miejsce.

Olej można pozostawić przez okres 1 roku w ciemnym, chłodnym miejscu i cały czas będzie zachowywał swoje wartości.

 

 

                      15 laurowych liści świeżych lub suszonych

                      100 ml naturalnie tłoczonej oliwy z oliwek

                      2 stołowe łyżki soli morskiej

                      1 łyżkę stołową jodu

 

 

 

 

/www.youtube.com/watch?v=6vl2QT9AfME

Zgłoś jeśli naruszono regulamin